MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI, SZTUKI I FOLKLORU

Ósmy Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru „Podlaska Oktawa Kultur” już za nami!

W 2015 roku festiwal odbył się w dniach 21-26 lipca. Główna scena – jak co roku – stanęła na białostockim Rynku Kościuszki, zawitaliśmy też do kilkunastu miejscowości województwa podlaskiego.

Podlaska Oktawa Kultur to nie tylko barwne tańce i stroje, ale też piękna muzyka. Co roku na festiwalu poznajemy dźwięki charakterystyczne dla kultur z różnych stron świata - nie inaczej było podczas tegorocznej edycji. Podczas Oktawy wystąpiło 25 zespołów, w tym z Polski, Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi, z Bałkanów, Armenii, Izraela, a nawet dalekich Indii!

Choć festiwal naturalnie się rozszerza i nie zamyka się na propozycje zespołów z odległych zakątków świata, nadal jednak jego niewątpliwym atutem jest obrazowanie poprzez muzykę, taniec i sztukę zróżnicowania kulturowego województwa podlaskiego. Co roku prezentujemy widzom, turystom i uczestnikom festiwalu to, co mamy najpiękniejsze i najbardziej wartościowe.

Sukces wydarzenia jest również rezultatem stale poszerzającej się współpracy regionalnej i międzynarodowej zaangażowanych w jego organizację samorządów, instytucji, organizacji pozarządowych, sponsorów i artystów. Współpraca ta natomiast przyczynia się do zwiększania atrakcyjności regionu zarówno wśród jego mieszkańców, jak i licznych turystów.

Już dziś zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie w 2016 roku!

Odwiedź nas!
Newsletter
Zapisz się, aby otrzymywać nowe informacje